Вчені назвали три головні запоруки щастя

block_3

Напередодні новорічних свят усім нам хочеться хоч трошечки дива і казкової атмосфери. Вчені Гарварду спробували нам у цьому допомогти,  і виділили три компоненти щастя. 

Дослідження, яке було частиною Harvard Study of Adult Development (Гарвардське дослідження розвитку дорослих) і проводилось на базі Harvard Medical School (Медичної школи Гарварду) почалось у 1938 році і стало найтривалішим дослідженням у світі.

У ньому взяли участь 268 другокурсників  Гарвардського коледжу, що проходили навчання в 1939-1944. Для збалансування вибірки вчені також вирішили додатково вивчати життя 456 хлопчиків з малозабезпечених сімей Бостона, які зростали там в період між 1940 і 1950 роками. Всі досліджувані були чоловіками.

Усього в дослідженні прийняло участь 724 чоловіків. Серед учасників дослідження були адвокати, доктори, робітники заводів і фабрик, бізнесмени, а також чотири члени сенату США та президент США — Джон Ф. Кеннеді. Деякі з учасників дослідження стали алкоголіками, втратили свою кар’єру,  мали психічні хвороби. Ті з учасників дослідження, котрі ще живі, зараз мають більше 90 років.

Кожні два роки з досліджуваними проводили інтерв’ю, проводили дослідження їх медичних карт, давали анкети та психологічні методики для заповнення. Була зібрана інформація про стан  їх психічного і фізичного здоров’я, задоволення кар’єрним зростом, досвід виходу на пенсію та  якості шлюбу.

Після 75 років дослідження, керівник дослідження і директор Harvard Study of Adult Development ,  Robert Waldinger у своєму виступі для  TED Talk вивів три основні секрети щастя:

Близькі стосунки

Чоловіки, які в ході інтерв’ю повідомляли, що мають теплі стосунки зі свою сім’єю, друзями, або знайомими були щасливішими і здоровішими за інших учасників, що не мали емоційно-близьких стосунків. Також тривалість їх життя була довшою.

Учасники, що повідомляли про своє почуття самотності, окрім низького рівня задоволеності життям були більш схильні до розвитку психічних захворювань і гострішого переживання фізичного болю.

Теплі відносини також допомагають покращити свій фінансовий стан. Так ті учасники дослідження, у котрих були найвищі показники за шкалою «теплі відносини» заробили в середньому  на $ 141000 в рік більше за інших учасників.

Якість близьких стосунків

Чоловіки,  що заявляли про постійні суперечки у подружньому житті і низьку прихильність один до одного в парі (яку автори дослідження визначають  як «високо-конфліктні шлюби») були навіть менш щасливі, ніж люди, які взагалі не були в шлюбі або були розлучені.

Тобто, щастя людини залежить від її суб’єктивної оцінки якості близьких відносин, а не фактичної їх наявності. Людина, що має велику сім’ю та широке коло спілкування може відчувати себе самотньою, а від того і нещасною.

Стабільний шлюб, в якому партнери підтримують один одного

Соціальний зв’язок з іншими людьми позитивно впливає на рівень задоволеності  життям і навіть знижує імовірність розвитку психічних захворювань.  Вчені довели, що чоловіки, які не були розлучені і не мали серйозних проблем в шлюбі до 50 років показують більш високий рівень запам’ятовування у більш пізньому віці.

«Та стосунки не повинні постійно  йти як по маслу» , — сказав доктор Waldinger. «Деякі з досліджуваних вісімдесятирічних пар могли сперечатися щодня. Але до тих пір, поки вони відчувають, що дійсно можуть розраховувати на підтримку партнера в складних ситуаціях, сварки не мають великого значення».

Усе це говорить про те, що близькі та емоційно-теплі відносини роблять нас щасливими і покращують наше здоров’я . Інший дослідник, Dr. George Vaillant, пише: «Є два стовпи щастя: Перший — любов. Другий – пошук шляху, як не відштовхнути цю любов від себе… 75 років досліджень  і 20 мільйонів доларів, витрачені на нього, привели нас до висновку, що складається з чотирьох слів: Щастя – це любов. Точка» — говорить він.

Суспільство забагато уваги приділяє багатству і бажанню прославитись, в той час, як  «ми знову і знову приходимо до висновку, що люди, які прожили своє життя більш щасливо, мали теплі відносини з сім’єю, друзями та спільнотою загалом», — наголошує Robert Waldinger.

До речі, у щорічній доповіді World Happiness Report 2016 оприлюднили список найщасливіших країн, серед яких є й Україна. У загальному рейтингу щастя 2016 року Україна посіла 123 місце, в 2015 році мала 111 місце, а в 2013 році – 87, серед 157, 158 і 156 країн світу відповідно.

 

This Post Has Been Viewed 280 Times

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *