«Студкауч»: платформа вільних подорожей Україною

 

«Подорожувати – це бути молодим»

— такий девіз української платформи «Студкауч», яка допомагає людям знайти безкоштовне житло, попутника, пораду щодо автостопу і т.д. Группа була створена студентами КНУ ім.Т.Г Шевченка ще у 2014 році.  І що головне, вона настільки вдало функціонує, що в межах України є ефективнішою за всесвітньо відомий «Couchsurfing».

 

Виталик Боткин, Харьков:

«Мне очень нравится «Студкауч» из-за охвата аудитории и простоты использования. Большинство людей которые сидят там, не понаслышке знают что такое путешествия автостопом. Зачастую они открытые и интересные, и им всегда есть чем поделиться и они действительно хотят послушать истории других людей»

 

Ідея заснування групи виникла у двох студентів КНУ ім.Т.Г Шевченка — Дмитра Чепурного та Інги Заславської.  Згодом до них приєдналися їх одногрупники з бакалаврської програми культурології і разом вони вирішили навесні 2014 року зробити проект, який розвивав би культурний обмін в Україні.

Таким чином, від 5 червня 2014 року почала працювати платформа «Студкауч». Створена вона була у вигляді групи у соціальній мережі «ВКонтакті».

 

Борис из Харькова:

«Впервые мне удалось найти вписку года 3 назад. Искал даже не я, а моя девушка. Ей удалось найти нам вписку у одной девчонки через «Студкауч».  Позже, я пару месяцев жил во Львове и часто общался с той девушкой. Сейчас она живет в Ивано-Франковске, и у меня там точно всегда есть вписка благодаря этой истории»

 

МОЖЛИВОСТІ ВІД «СТУДКАУЧА»


Чому «Студкауч» є настільки унікальним та потрібним ресурсом? Він допомагає вирішити одразу кілька траблів:

  • Пошук вписки (безкоштовний* нічліг для подорожуючих, які не мають де залишитись у місті). Так само є можливість розмістити інформацію, про те, що Ви можете когось захостити (вписати) у своєму місті;
    *часто за своїм бажанням серфери приносять на вписки смаколики

Оля Дідух:

«Ніколи не доводилося ніяк платити, навіть допомогою. Зазвичай зав’язуються дружні стосунки, які не зобов’язують»

Сергей, Киев:

                       «Дарю носки. Потому что я из Житомира»

 

Андрій, Луцьк:

«Хостив переважно студентів, найчастіше з Києва. А на рахунок того, що залишали мені хости, то в мене завдяки впискам вже зібралася невеличка бібліотека»


 

  • Пошук попутника/попутниці для подорожі автостопом чи будь-яким іншим способом;
  • Пошук людини, що захоче показати мандрівникам найцікавіші точки у їх місті. Також, якщо Ви бажаєте провести екскурсію містом – за допомогою ресурсу Ви можете опублікувати пості і знайти людей, з якими проведете час;

  • Особливо виділяється рубрика «Щоденник подорожі», в яку зазвичай пишуть про власний досвід вписок, прогулянок, подорожей (наприклад, вже з місяць хлопець пише в цю рубрику про свій автостоп Київ-Стамбул);
  • Рубрика «Культурний обмін» вбирає у себе увесь можливий спектр рефлексії від отриманого досвіду з допомогою платформи;
  • Окремо група дає можливість дізнатись про стрьомних хостів та каучів, що особливо потрібно з точки зору безпеки.

 

 

Для кожної з рубрик у групі виділений хештег, по якому Ви можете знайти цікаві для Вас пости: потрібна_вписка, хто_зі_мною, покажіть_місто, шукаю_попутника, щоденник_подорожі, культурний_обмін.

За словами адміністраторів групи, найбільшою популярністю «Студкауч» користується у людей від 18 до 30 років. 

 


Остап Українець:

«Коли мандрую закордоном, зазвича використовую Couchsurfing. Якось нас вписував Пан Ганс Андерсон, якому, якщо вірити його сторінці, було 56.  А у Дрездені нас приймав пан Йоганес, якому було за шістдесят.  Молоді, звісно, куди більше хостять, але за кордоном хостити — нормально і для старшого покоління»

 

«СТУДКАУЧ» vs «COUCHSURFING»

 

Як ми вже писали раніше, «Студкауч» деякою мірою нагадує всесвітню мережу «Couchsurfing». І, звичайно, ми поцікавились у організаторів, чому вони, незважаючи на наявність подібної групи, вже ж вирішили створити подібну в Україні. Засновники платформи відповіли:

«Не важливо які сервіси використовують люди в Україні для спрощення своїх мандрівок. Головне — це культурний обмін, суспільство має бути динамічним для того, щоб стати успішним суспільством. Новий досвід здатен руйнувати стереотипи та міфи. Людина, що подорожує — критичніша. В нашій країни дуже погана статистика соціальної мобільності, наше завдання змінити цю статистику».

 

Фото засновників групи «Студкауч»

Виталик Боткин, Харьков:

«Couchsurfing пробовал, но толком ничего не получалось. Нельзя сказать, что одна из этих групп лучше или хуже, они разные и работают тоже по-разному. За счет того что Украина относительно небольшая мы можем позволить себе формат «Студкауча» (хосты выбирают путешественников, есть модерация). Couchsurfing же, это сайт/приложение который работает во всём мире. Твоё портфолио в международном доступе и вся коммуникация происходит на английском языке. Но главное, то что тут уже путешественники выбирают себе хостов, и таким образом происходит премодерация. Если путешествовать в странах СНГ я бы советовал пользоваться «Студкаучем»/зарубежными локальными его аналогами/местными «подслушанно». Если же вы хотите отправится дальше стоит использовать Couchsurfing и приучить себя к тому, что бы заранее договориваться о вписках (неделя – две), а не как у нас на «Студкауче» — (день – три)»

 

Оля Дідух:  

«Студкауч подобається, бо легко шукати хостів. Адже молодь сидить у соцмережах і це дуже мобільно. Тут можна і попутника знайти, і розпитати, що треба.
А от для зарубіжних мандрівок використовую Couchsurfing. Бувало, і на студкауч писала про вписки чи просто прогулянки закордоном, але відповіді не було. Для закордонних подорожей краще і значно ефективніше цей сайт».

 

ПРАВИЛО БЕЗПЕКИ

 

 Враховуючи імовірність виникнення неприємних, а іноді і небезпечних ситуацій, важливо дбати про свою безпеку, адже Ви ніколи не знаєте, що чекає Вас за незнайомими дверима. Це ризик, на який ідуть користувачі «Студкауча» та «Couchsurfing». Пораду, які дають засновники спільноти «Студкауч»: «Сумніватись та перевіряти». Також вони зауважують, що хоча і трапляється негативний досвід, все ж більшою мірою він позитивний, тому не стали розповідати про прикрі випадки.

 

Сеня Красный:

«Студкауч считаю самой полезной группой среди всех украинских групп о путешествиях.  Ведь там действительно можно найти таких людей, которых не встретишь в повседневной жизни. А официальный сайт Couchsurfing не является группой «Вконтакте», что усложняет пользование этим сервисом. Потому мне проще на студкауче. Ну, наверное еще играет роль то, что я не важно знаю английский»

На разі спільнота налічує майже 23 тисячі учасників. Щоденно публікується 10-30 постів, а в найгарячіші сезони мандрівок – 50.

 

Сергей, Киев:

                   «Вписка. Тернопіль. Студкауч»

 

Якщо Ви хочете спробувати щось новеньке, відпочити від буденних вражень і сповнитись невичерпними, яскравими та незабутніми- завітайте до спільноти «Студкауч». Можливо, Ви станете на крок відважніше до Вашої мрії).


Вероніка Владимирова

 

 

 

 

 

 

This Post Has Been Viewed 983 Times

Добавить комментарий