Кожен п’ятий матеріал у харківських газетах є «джинсою». На сайтах ситуація краща – у порівнянні з минулим роком кількість матеріалів із ознаками замовності становить 10%. Таких висновків дійшли експерти Інституту демократії імені Пилипа Орлика, які моніторили вісім видань регіону.

«Привид можливих парламентських виборів присутній в інформаційному просторі регіону. – зазначає Людмила Доля, координатор Моніторингу дотримання професійних стандартів регіональними друкованими та онлайн-медіа. – Більше усіх «піаряться» партії «Відродження» та «Опозиційний блок». Навіть розповсюджена багатьма ЗМІ інформація про неможливість утримання ПТУ лише за рахунок місцевих бюджетів подається як виключно заслуга однієї політичної сили».

джинса у харківських ЗМІ

«Суттєвих змін у редакційній політиці харківських ЗМІ не відбувається, — додає експертка. — Офіційні заходи, інформація з сайтів державних установ, прес-конференції залишаються основними джерелами журналістських повідомлень».

Про переселенців та АТО забули

«Харківські ЗМІ не дуже відрізняються своїм контентом, – говорить Людмила Доля. – Сесія облради, епідемія грипу, підвищення комунальних тарифів, перейменування районів та вулиць згідно із законом про декомунізацію – це головні теми у газетах та на сайтах. Інформація про те, що відбувається у зоні АТО, де, до речі, служить чимало харків’ян, випадкова, і її подача не є системною. Наприклад, у перший тиждень лютого практично всі редакції повідомили хіба що про обстріл машини харківських волонтерів-медиків. Ще деякі сайти повідомили про подяку харків’янам від Георгія Туки за допомогу у Сватово та про затягування судового процесу над екс-мером Слов’янська Штепою, яку звинувачують у сепаратизмі».

Медіа експерт Юрій Хомайко відзначає, що на загальному фоні приємне враження лише від розгорнутої інформації на сайті «АТН» — «Сепаратисты и террористы: как служится на границе с «ДНР». Тема переселенців присутня тільки в одному матеріалі — в газеті «Харьковские известия»- «Крымчане объединились в Харькове».

Знімок екрана 2016-03-10 18.22.47

Харківський прес — клуб у рамках проекту «У-Медіа» міжнародної громадської організації «Інтерньюз Нетворк» моніторив регіональні ЗМІ: газети «Вечерний Харьков», «Время», «Слобідський край», «Харьковские известия», та стрічки новин Інтернет видань «Статус кво», «Об’єктив», «АТН» з 1 до 7 лютого 2016 року. Матеріали зі стрічки новин «Медіа порт» відбиралися починаючи з 11 січня 2016 року.

Загалом оцінено: 70 матеріалів у друкованих виданнях і 84 – в он лайн. Для аналізу експерти відбирали суспільно важливі матеріали і не брали до уваги: короткі інформаційні повідомлення, інтерв’ю, спортивні матеріали, світські новини, прогнози, передбачення.

This Post Has Been Viewed 40 Times