Чи можна з новин найпопулярніших регіональних видань скласти об’єктивну картинку дій органів місцевої влади, громадських організаций та ЖКГ?  Можна, але якщо ви будете читати різні видання і не будете брати до уваги заголовки, які  мабуть мають на меті посіяти жах в душах та мізках українців.

 Кримінал, паркет, джинса – найпопулярніші формати інтернет-ЗМІ.

Найбільше полякати своїх читачів страшними заголовками  полюбляє видання «Таймер»:

«СБУ и националисты задержали сторонника порто-франко»,  «Жители Одесской области стали больше воровать и разбойничать, но меньше убивать и насиловать».

криминал на Таймере

 

Позитивні новини на «Таймері» можна побачити лише в паркетних матеріалах від мерії Одеси та Білгород-Дністровського, адміністрації портів,  а також у текстах про культуру: із 47 матеріалів про діяльність місцевої влади – 24 «паркет». До речі,  новини, що стосуються діяльності обласної влади, журналісти подають більш ретельно – жодного паркетного повідомлення.

Більше третини (35%) матеріалів про владу носять негативний характер, але стандарти якості – сбалансованості та достовірності досить високі завдяки тому, що видання швидко реагує на події, виставляє спростування чуток та посилається на документи, спостерігає за перебігом резонансних подій.

Ще одне популярне одеське видання – «Думська.нет» також стало давати більше джинси: порівняйте – одне повідомлення восені і п’ять зараз. «Владного паркету» досить багато: 12 матеріалів із 30. В інших же матеріалах щодо діяльності місцевої влади багато критики, особливо там, де  йдеться про будівництво, та діяльність обласної влади (17%).  Але якісних стандартів у таких новинах було дотримано стовідсотково. Також треба відзначити, що скандальних «жовтих» заголовків на «Думській» майже не зустрічається.

Щодо загального враження від видань. На обох сайтах – засилля кримінальної хроніки від органів внутрішніх справ, рятувальників , органів прокуратури. Ці новини займають до половни контенту. «Таймер» публікує багато повідомлень із регіонів України, але всі вони стосуються новин під популярним мемом «зрада».  А ось новини Криму та Донеччни , якщо вони не пов’язані із воєнними діями, зазвичай позитивні: «Ницца и Ялта снова стали побратимами», «Жители Донецка больше не торопятся распродавать свои квартиры» і т.п.

Хорошие новости - Крым

Регіональне ТВ – про новини у світі

Одеські телевізійники найбільш зосереджені на місцевих новинах серед інших видів ЗМІ. Це зумовлено перш за все форматом. Адже в сітці програм телеканалів є випуски і міжнародних подій . Так, серед програм «7 Каналу» є «Новини. Сьогодні у світі». Аналогічний проект був і на «1 Городском» але зараз він не виходить в ефір. Також, як і інтернет-колеги, телевізійники дають багато кримінальних новин, більшість з яких надана прес-службами відомств.

Про владу у новинах розповідають майже однаково. Можна сказати, що кожен сьомий сюжет в новинах стосується дій влади. Всі вони подаються нейтрально.  Факти та коментарі відповідають стандартам, а ось щодо збалансованості різних точок зору, то на обох каналах є сюжети, де присутня лише одна сторона конфлікту.

Місцеві газети без місцевих новин

Менш за все місцевих новин було зафіксовано в місцевих газетах. Так, наприклад, перша шпальта «Вечерней Одессы» № 22-23 присвячена подіям країни та світу (5 новин), офіційним релізам (3),  власною рекламою, цитатою Саакашвілі щодо його ставлення до МВФ, огляду дзвінків читачів і двома актуальними темами. Третя шпальта – повністю присвячена постаті голові партії “Успішна країна”, без жодної помітки про політичну рекламу.

Газета “Одесская жизнь” – (50 % материалів на місцеву тематику) містить в собі цілу низку актуальних матеріалів на різні теми, в тому числі і ЖКГ – 5 (18% від загальної кількості місцевих новин – найвищий показних серед досліджених медіа).  Щодо джинси, то серед місцевих новин її не знайдено, але в кожному номері на сторінках таблоїду є матріалі про телепроекти Савіка Шустера така собі  ніби «цехова підтримка». Інші матеріали видання стовідсотково відповідають стандартам.

"Одесская жизнь"
«Одесская жизнь»

В місцевих ЗМІ мало висвітлюється діяльність громадських організацій.  Причому така тенденція помітна ще з першої хвилі моніторінгу. Так, у газетах за зазначений період не було жодної публікації. Лише один сюжет (3%) було помічено серед теленовин («1 Городской») . Інтернет-видання приділили увагу ГО у 5%  («Думська») та 2,5% («Таймер») місцевих новин.

* * *

Другий моніторинг місцевих новин найпопулярніших одеських ЗМІ проходив із 22 лютого по 6 березня.  Мета дослідження – виявити, як регіональна преса висвітлює діяльність місцевої влади та ГО, ЖКХ. Було проанолізовано найпопулярніші одеські видання : он лайн «Думская.нет» і «Таймер», випуски новин  «7 каналу» та «1 Городского», газети «Вечерняя Одесса» та «Одесская жизнь». Всього  — 946 матеріалів.

Під час минулого моніторингу, який відбувався з 26 жовтня по 8 листопада, в тих же виданнях було проаналізовано 637 новин. Зростання кількості видали інтернет-видання – з 408  до 740. Також побільшало в цих інтернет-виданнях і джинси з 9 матеріалів до 17. Більшість із них належить «Таймеру» – 12. В обох виданнях всі ці випадки стосуються місцевих політиків.

Проект «Будуємо мости заради реформ і довіри» має на меті допомогти журналістам, громадським активістам та прес-службам місцевих органів влади і самоврядування ефективно взаємодіяти. Реалізовується Інститут масової інформації за підтримки Уряду Великої Британії

Юлія Сущенко

This Post Has Been Viewed 65 Times