Простые секреты хорошей фотографии

фреймінг на фото

Для хорошої фотографії потрібно не тільки швидко натиснути на кнопку, аби упіймати момент.  Важливо правильно обрати позицію або ж ракурс зйомки, що дозволить вам не тільки показати, що сталося, а й розкрити взаємозв’язки між об’єктами на знімку, правильно розставити акценти. Саме про це говорив професор Колумбійського університету Дуй Лінь Ту під час майстер-класу, що відбувся на ІІІ Львівському медіафорумі.

Дуй Лінь Тупрофесор Дуй Лінь Ту на Львівському медіафорумі

«Як каже один мій товариш, композиція фотографії дозволяє упорядкувати хаос. – пояснив професор. – Також важливо за допомогою композиції спрямовувати погляд глядача на важливі об’єкти на вашому фото».

Вдала композиція фото (та й будь-якого зображення) допомагає відразу вирізнити провідний елемент, показати, на що саме потрібно дивитися в першу чергу. Для того, щоб це зробити, Дуй Лінь Ту пропонує три простих прийоми.

Фреймінг

Фрейм – від англійської «рамка». Аби використати цей прийом, фотограф має обрати таку точку зйомки, аби навколо головного героя фото утворилася рамка. Нею може бути будь-що: вікно, колесо. Як говорить професор, люди можуть обрамлювати інших людей. Подивимося на приклади.

фреймінг на фотоТут фреймом виступають руки дівчини, це допомагає нам зосередитися на її обличчі.

фреймінг на фотоТут фрейм — ворота із зубцями, які нависли над людьми, що гуляють Красною площею. Вдалими на цьому фото є й кольори, що утворюють контраст: темні люди / світлі будинки.

picturepicture_25416065108826_12625фото Олексій Кравцов

Тут фрейм — вікно і штори. Це допомагає нам зосередитись на обличчі жінки у хустці. Ну, і світло також відіграє свою роль.

фреймінг на фотофото Анастасія Якових

На цьому фото усе очевидно. У центрі — бідолаха, який має самотужки розчистити снігові кучугури. Над ним нависає темрява. Саме стіни скеровують наш погляд й утримують його на людині з лопатою.

Лінії

Наступний прийом допомагає «підвести» погляд глядача до центрального об’єкту за допомогою ліній. Лініями також може виступати будь-що: стіни будинків, огорожа, полиця.

лінії на фото, композиція фотоТут лінією виступає спинка лави, яка підводить погляд до хлопця.

лінії на фото, композиція фотофото: Роберт Капа

Тут лінії — стіни наметів та мотузки.

Close up!

Третій прийом — підійти до героя свого фото якнайближче. Взагалі, за словами, професора Дуй Лінь Ту, найкращі фотографії — ті, на яких відстань між фотографом та його героєм мінімальна.

2785-420x335

Фото Олексій Колосов

* * *

 Аматорські фото робляться з рівня очей. Ми стаємо навпроти об’єкта, що нас цікавить — і натискаємо на кнопку. Усі фото в сімейних альбомах зазвичай саме такі. Фотограф, який робить знімки з місця, нічого не вартий. Якщо ж говорити про професійну зйомку, то тут важливу роль починає відігравати ракурс, вміння фотографа побачити звичайні предмети так, як їх не бачив ніхто. Як говорить Дуй Лінь Ту, для гарного фото потрібно більше рухатись і більше думати. Тож цього і побажаємо нашим читачам.

Наталя Стеблина

This Post Has Been Viewed 183 Times

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *