Одесситов просят быть терпимее

FTQcYzFOsIY

В Одесі та Миколаєві проходить кампанія на підтримку Міжнародного дня без дискримінації під гаслом «Відмовся від дискримінації. Трансформуй світогляд». Акція розпочалась 27 лютого та триватиме впродовж тижня за ініціативою громадської організації «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА».  Але, як зазначають організатори, плакати ми зможемо бачити у нашому місті до тих пір, поки їх не зірвуть.

eySqvQEjNNU

На підтримку кампанії організатори також влаштують дискусії, обговорення, зустрічі для тих, хто хоче долучитися до руху проти дискримінації в Україні.

«ЛІГА» вже кілька років поспіль приєднує Україну до всесвітнього руху проти дискримінації. Кампанія закликає усіх замислитися про своє відношення до тих чи інших соціальних груп, позбавитися упереджень, трансформувати власний світогляд.

 «Наша мета – допомогти людям проаналізувати власні стереотипи щодо певних соціальних груп, які дискримінуються в Україні. Мирне співіснування у суспільстві є запорукою миру в країні. Нам усім не завадить ще раз перевірити, як ми поводимо себе у повсякденному житті, чи не дискримінуємо ми людей з обмеженими можливостями, жінок, літніх людей, етнічні меншини, ЛГБТ-людей? Якщо так, то навіщо? Ми сподіваємося, що кампанія допоможе хоч трохи знизити градус нетерпимості у суспільстві» — прокоментував подію голова «ЛІГИ» Олег Альохін.

День без дискримінації було започатковано 1 грудня 2013 року організацією, що належить до мережі ООН — UNAIDS. Символом свята став метелик, що відображає ідеї змін та перетворень у суспільстві.

Найбільш поширене визначення Дискримінації (лат. discriminatio «розрізнення») — будь-яка відмінність, виключення, обмеження або перевага, що заперечує або зменшує рівне здійснення прав. Поняття охоплює виключення або обмеження можливостей для членів певної групи відносно можливостей інших груп.

fVZvZGf_VYE

Громадська організація «Асоціація ЛГБТ «ЛІГА» з 1996 року надає різноманітну підтримку людям гомо- та бісексуальної орієнтації та трансгендерних особистостей з метою їх інтеграції в українське суспільство через підтримку інтересів спільноти ЛГБТ (спільноти лесбійок, геїв, бісексуальних та трансгендерних людей), проведення просвітницької роботи щодо пропаганди здорового способу життя, надання різноманітних послуг для спільноти ЛГБТ в Україні.

Нагадаємо, що в Україні згальні принципи рівності та, відповідно, недискримінації, встановлені Основним Законом – Конституцією України. Так, стаття 24 Конституції України говорить:«Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками».

Також в Україні діє Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Аналогічні гарантії рівності та заборони дискримінації містяться й у низці нормативних актів міжнародного права, які в різні часи були ратифіковані Україною.

До таких актів, серед іншого, належать:

  1. Загальна декларація прав людини
  2. Міжнародний пакт про громадянські і політичні права
  3. Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права
  4. Міжнародна конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації
  5. Конвенція Організації Об’єднаних Націй про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок
  6. Конвенція про права інвалідів
  7. Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод
  8. Європейська соціальна хартія
  9. Рамкова конвенція про захист прав національних меншин
  10. Тощо.

Незважаючи на бажання України побороти дискримінацію, що є однією з найважливішиих цінностей громадського та гуманного суспільства, ситуація невтішна. Так, за результатами дослідження бюро SocioLogist для Інформаційного центру «Майдан Моніторинг»,  результати якого були оприлюднені в квітні 2016 року, лише 8% опитаних вважають, що за останній 5 років рівень дискримінації знизився.

Щодо ставлення до різних  меншин, то 81% вважає, що існують групи людей, чиї права ширші (і це неправильно). Щодо вимушених переселенців, то більшість (76%) вважає, що їм потрібно допомагати і тільки 16% чомусь впевнені, що свобода слова не має поширюватись на дану категорію населення.

Результати щодо гендерного питання показують, що половина опитаних зіштовхувались із дискримінацією жінок і разом з тим вважають, що жінкам краще притримуватись «традиційних ролей». Щодо питань, пов’язаних з ЛГБТ, то 11 % опитаних вважає, що в Україні настав час легалізувати одностатеві шлюби, а 65% впевнені, що школи мають право звільняти вчителів нетрадиційної орієнтації.

Стосовно національного питання ситуація обнадійлива: 88 % опитаних вважають, що всі громадяни мають мати рівні права незалежно від національності. Щодо найбільш розповсюджених видів дискримінації, то за результатними опитування до них віднесли дискримінацію за низьким соціально-економічним рівнем розвитку, людей з обмеженими можливостями, пенсіонерів, людей з ВІЛ/СНІД. Сюди ж можна додати дискримінацію за політичними поглядами.

Тож, долучайтесь до тижня протидії дискримінації в Одесі, та ставайте на крихточку добрішими до тих, хто є іншим, відмінним від Вас.

This Post Has Been Viewed 721 Times

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *