Львівські медіа на першому місці за якістю контенту

«ЗМІ Львова розмістили найменше публікацій із ознаками замовності. На відміну від більшості регіональних видань, львівські медіа активно стежать за подіями, які відбуваються по всій Україні, аналізують ситуацію в парламенті та уряді, лишаючись дуже критичними до влади», — зазначає Світлана Єременко, керівник проекту з моніторингу регіональних ЗМІ.

У постсвятковий період львівські друковані видання не демонстрували особливої «джинсової активності». Відсоток матеріалів з ознаками замовності в газетах став відчутно меншим порівняно з двома попередніми періодами моніторингів: лютий 2016 року 7,25%, вересень 2015 року — 11,43%, червень 2015 року — 13,33%. Такими є спостереження експертів Інституту демократії імені Пилипа Орлика, які досліджували вісім видань Львова.

джинса у львівських медіа«Але в лютому ЗМІ порушили усталену пропорцію «джинси» між друкованими і електронними виданнями. Якщо, зазвичай, в електронних медіа матеріалів з ознаками замовності було майже вдвічі більше, ніж в друкованих виданнях, то в лютому паперові ЗМІ змінили це співвідношення з точністю майже до навпаки: 7,25% (друковані) проти 4,76% (електронні)», — коментує Ольга Шостак, координатор Моніторингу дотримання професійних стандартів регіональними друкованими та онлайн-медіа.

І в друкованих, і в електронних ЗМІ цього разу переважає комерційна «джинса» — 66,6%, політична становить 33,4%.

«Три матеріали з очевидними ознаками політичної замовності, опубліковані у трьох виданнях — двох друкованих і одному електронному, замовили, вірогідно, дві політичні партії і один експертний центр. Два – з Києва, один – зі Львова, — прогнозує медіаексперт Роман Шостак. — Загалом лютневий результат – один із найнижчих рівнів інтересу замовників до так званої політичної джинси у восьми провідних ЗМІ Львівщини. Більший попит у лютому був у джинси комерційної, і каталізатором публікацій з ознаками комерційної замовності став відомий банк із зарубіжними інвестиціями та місцевою пропискою, який, зокрема, спокусив одну газету і два інтернет-видання. Найменшим редакційним гріхом в час епідемії грипу було рекламувати в газеті під рубрикою “Новини компаній” бальзамовий напій як найкращі ліки від вірусного захворювання для всіх хворих».

This Post Has Been Viewed 170 Times