Як виглядає цивілізована система паркування?

Сучасне місто пропонує дилему: чим більше місця займають машини, тим менше залишається людині. Та що ж робити, якщо без автомобілів суспільство вже не може існувати? Гарним прикладом вирішення цієї проблеми є німецьке місто Трір. Давайте розглянемо, які відповіді дає тамтешня система паркування на основні запити водія.

111

Де залишити автомобіль?

Це питання для водіїв Тріра вирішується дуже легко. Дорожні вказівники показують знаходження найближчих паркінгів та кількість вільних місць у реальному часі. Система працює дуже просто: у середині паркінга над кожним машино-місцем встановлено датчик, який реагує на наявність під ним автомобіля.

222 3333

Як місто забезпечує необхідну кількість місць для парковки?

Тут діє декілька підходів:

 • Багатоквартирні будинки споруджуються за принципом «одна квартира – одне паркомісце», це мінімум;
 • При проектуванні приватного будинку його власник повинен врахувати в проекті будинку або на території своєї ділянки  місце для машини;
 • За умов невиконання попередніх правил, до бюджету міста власник будинку сплачує 10 тисяч євро за одне парко-місце, яке він не зміг забезпечити. На ці кошти місто будує муніципальні паркінги.

Вартість паркування дуже диференційована і націлена на стимулювання корисної для міста поведінки автомобілістів. Вона залежить від:

 • Часу паркування: чим довше – тим дорожче, вночі та на вихідні довга стоянка дешевша;
 • Місця паркування: в історичному центрі дорожче ніж в інших районах, на вулиці — дорожче ніж в паркінгах.

Такий підхід заохочує власників автомобілів рідше залишати машини на вулиці, більше користуватись громадським транспортом в робочі дні. Це сприяє зменшенню заторів на дорогах та покращенню екології міста.

Кількість місць для парковки на вулиці суворо обмежена, паркування на тротуарах заборонене.

Таким чином, вулиці, особливо в центрі міста звільняються від припаркованих на узбіччях машин. Також звільняється місце для пішоходів — мешканців міста та туристів, яких в 100-тисячне містечко приїжджає біля 5 мільйонів на рік.

Права пріоритетної парковки як такого немає. Виключення – транспорт спеціальних служб, зокрема поліції та швидкої. Вивісок типу «паркування тільки для відвідувачів ресторану» або «тільки для траспорту адміністрації» ви тут не знайдете.

Втім, деякі категорії транспорту сплачують знижену вартість за паркування – це виражається у річних абонементах за зниженою вартістю для наступних категорій:

 • Для обслуговуючого транспорту, який використовується на протягом робочого дня;
 • Для мешканців історичного центру міста, які не мають власного місця для машини, але місця ним виділяються за залишковим принципом.

За всім цим спостерігає невелика муніципальна контролююча служба – до 20 людей на місто.

Отже, секрет системи якісної парковки простий:

 1. Розвиток сучасної паркінгової інфраструктури.
 2. Правила паркування, що націлені на звільнення вулиць від більшості припаркованих автомобілів.
 3. Диференційована ціна, що стимулює корисну поведінку власників автомобіля.
 4. Рівність у праві паркування.

Аркадій Топов

This Post Has Been Viewed 225 Times

Добавить комментарий