Сім причин приїхати на море в Одесу восени (фото)

Восени, взимку та навесні море в Одесі особливо прекрасне. Тим паче, що насолоджуватися ним можна не конкуруючи за місце на пляжі.

Море — це особлива стихія. Мінлива та непередбачлива, вона дивує та надихає навіть тих, хто ходить на море щодня. І таких людей у нас багато. Повірте, одесити знають, що роблять. Тож долучайтесь, і гайда на пляж!

Отже, перша причина приїхати в Одесу на море — це його запаморочлива велич та ні з чим не порівняна палітра кольорів.
1
1+
З пляжів та схилів можна спостерігати, як по морю плавають кораблі. Це можуть мути і невеликі яхти, що гойдаються навіть на невеликих хвилях, і 250-метрові контейнеровози, які без остраху долають шторми на ревучих 40-х широтах. Особливо цікаво спостерігати за суднами через бінокль або об’єктив фотоапарата — якщо зум дозволяє. Потім можна пробити в інтернеті, звідки корабель прийшов і скільки вантажу везе. Це — друга причина.
2
DSCN0248
У тихі погожі дні вода надзвичайно прозора. З пірсів можна досліджувати дно навіть на глибині 2-3 метрів. Якщо пощастить, побачите морських мешканців. Подекуди незвичайних, як оця 40-сантиметрова медуза-корнерот. Красуня, хоча й отруйна.
Влітку морська дрібнота не охоче запливає на пляжі. Тут мілко і жарко, а отже, у воді бракує кисню. Тож досліджувати дно краще з вересня по травень.
4
5
Отже, навіть спокійне море — гарне видовище. А коли на ньому здіймаються великі хвилі, то просто подих перехоплює. Щоб оцінити силу стихії, не обов’язково пертися на пляж у лиху бурю. Навіть у тихі дні хвилі інколи здіймаються до двох метрів. Особливо сприятливими для таких спостережень є пляжі, де пірси розташовані недалеко один від одного. Це, наприклад, район Аркадії. На набережній пляжа «Ланжерон»  хвилі б’ють так сильно, що бризки води здіймаються вгору на декілька метрів. Побачити хвилі — це четверта причина, чому варто приїхати в Одесу просто зараз.
5+
5++
По-п’яте, в Одесі можна некепсько порибалити. Кефаль уже шаландами не возять, зате бичка — скільки завгодно. І не сумуйте, що в готелі немає можливості підсмажити рибку. На пляжі повно істот, які так і мріють про ваш подарунок.
7
Це веселі, галасливі та ненажерливі нащадки птеродактилів — чайки.
8
9
Годувати чайок хлібчиком або рибкою — це чи не найбільший кайф, який можна зловити на морі. Краще за все підкидати їжу вгору — і тоді птахи будуть ловити її просто на льоту. Вони почнуть кружляти навколо вас і весело кричати. У такі хвилини відчуваєш себе центром Всесвіту. Саме тому чайки — це шоста причина відвідати Одесу.
10
Якоюсь мірою одеські пляжі та схили в холодну пору року стають осередком дикої природи. Таких зухвалих ворон у місті немає.
6
Нарешті,  сьома причина приїхати на море — скупатися. Звучить банально, але ж коли температура води п’ятнадцять градусів, декому може стати невпереливки. А декому — у самий раз.
11
Якщо ж ви не хочете окунутися, то напівпорожні пляжі подарують вам можливість побути наодинці з собою чи спокійно відпочити з родиною на фоні найбільшого чуда природи — Океану.
12
Радує, що деякі туристи навіть не вважають за потрібне винаймати номер в готелі. Отакі тимчасові табори можна побачити навіть взимку.
13
14
DSCN0251
Михайло Мейзерський

This Post Has Been Viewed 366 Times

Добавить комментарий