Рейтинг найбільш шумних вулиць Одеси (інфографіка)

Ця інфографіка репрезентує данні, відображені у Генплані м.Одеси. За основу аналізу взяті такі показники як кількість машин, що проїздять по вулиці за годину, гучність у дБ, середня швидкість руху автотранспорту а також відсоток суспільного та вантажного транспорту від автотрафіку. Графіки побудовані на основі показників гучності та величини трафіку. Це обумовлено тим, що гучність залежить від показника інтенсивності шуму, або його частоти (наявна пряма кореляційна залежність, що дорінює 0,74).

Варто зазначити, що різниця у 1-5 дБ майже не відчувається слуховим аналізатором людини, тому інтенсивність руху автотрафіку, що характеризує інтенсивність шуму на вулиці, є більш значимим показником.

На вказаних у інфографіці вулицях, акустичне забруднення перевищує норму, яка становить 65 дБ, на 9-14 дБ. Тобто, люди, що проживають в першій лінії забудови, знаходяться в зоні інтенсивного впливу акустичного забруднення. Згідно Генплану, на лінії будинків, що прилягають до автомобільних доріг,  рекомендовано впроваджувати шумозахисні заходи, такі як: використанні шумозахисних будівельних матеріалів, спеціальних віконних блоків, раціональне планування квартир (вихід спальних кімнат в сторону двору). Ефективним методом зменшення шуму також є висадка дерев між дорогою та будівлями. Але в Одесі дані заходи залишаються лише рекомендаціями. Так, наприклад, в світовій практиці поширене застосування шумозахисних екранів на вулицях з високою інтенсивністю автотрафіку. Та, нажаль, на жодній з вулиць Одеси їх не має.

Слід зазначити, що акустичне забруднення значно впливає на стан людини. Зокрема, воно є одним із вагомих факторів розвитку психоневрологічних захворювань, переважання астенічних станів, порушень сну, розладів уваги і т.д. Зважаючи на актуальність цієї проблеми для Одеси, цілком очікуваним наслідком є падіння працездатності населення та збільшення психоневрологічних хвороб.

block_1

block_2

 block_3

This Post Has Been Viewed 794 Times

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *