Суворий лайфхак як отримати біометричний паспорт в Одесі

Масовий психоз щодо безвізу набирає обертів і в Одесі: черги під міграційною службою з 12 ночі, бійки та ґвалт, порвані списки, нерви держслужбовців у позачерговій відпустці і т.д. І це все ще не поний список того, яким чином одесити намагаються вихопити свій щасливий квиток у Європу.

Відтоді як люди відчули, що розмови про безвіз перестають бути лише чутками, черги за біометричними паспортами зростали в геометричній прогресії. Сьогодні Україна отримала безвіз вже офіційно і схоже, що бажаючих здійснити подорож Європою стане ще більше.

Нагадаю, що для відвідин країн ЄС потрібен саме біометричний паспорт, а не звичайний загран.  Особливістю цього документа є спеціальна відмітка про чіп на обкладинці і першій сторінці.

Паспорти нового зразка: праворуч — біометричний, який дає право на безвізовий в’їзд.

Нещодавно в Одесі ввели спеціальний порядок оформлення біометричних паспортів – за допомогою електронної черги. Отже, якщо Ви прописані в Одесі і Вам ліньки стояти у живій черзі, потрібно зайти на сайт міграційної служби України і стати у електронну чергу по місцю проживання. Те саме і для жителів області. Та мінус усього цього, що станом на 17 травня Ви можете зайняти електронну чергу через термінал по Приморському району м.Одеси починаючи з 15 липня, а по області – з 19 червня.

Але оскільки такий варіант підходить не усім одеситам, то деякі намагаються обійти електронну чергу. Зробити це можна декількома шляхами: вистояти живу чергу в відділі міграційної служби на Преображенській, 44, звернутись в Центр обслуговування громадян на проспекті Шевченка, 4А або ж піти до приватних структур і оформити паспорт там.

Вигода оформлення паспорта на Преображенській для одеситів полягає в тому, що там можна оформити документ швидше за рахунок живої черги та сплатити лише офіційне державне мито і комісію банку, що виходить значно дешевше ніж у приватних фірмах.

Так, якщо Ви будете оформлювати паспорт на Преображенській (або в інших відділеннях по місцю проживання в порядку електронної черги), то паспорт впродовж 20 робочих днів обійдеться Вам в 575 грн, а в терміновому порядку за 7 робочих днів – за 825 грн.

І от декілька порад для тих, хто таки вирішив оформлювати паспорт подешевше на Преображенській:

  • Займайте чергу з 12-ї ночі, щоб бути у першій десятці людей. Година пік під дверима міграційної служби – з четвертої до шостої ранку. Якщо Ви прийдете о 6-й то будете вже 40-вим, а то й далі у списку. Це суттєво унеможливлює ваші шанси потрапити на оформлення паспорта в цей день.
  • Якщо Ви готуєтесь бути у першій п’ятірці, то прийдіть оплатити мито за день до подачі документів. Це прискорить чергу.
  • Не залишайте список без нагляду, його можуть викинути і написати новий. Для надійності  сфотографуйте його.
  • Не гайте час дарма, чекаючи своєї черги, якщо Ви далі ніж №40 у списку. Бабця на вході попереджає усіх, що пройдуть перші 35. Ще 5 можуть не прийти, тому якщо Ви 39-й, то шанси хоч і малі, та є.
  • Беріть з собою каремат, ковдру та гарячий чай, щоб не застудитись. А також не збудьте навушники, щоб за разом з біометричним паспортом не отримати квиток до невропатолога від тих розмов, що точаться у коридорі.
  • Якщо Ви непокоєтесь про свій вигляд на фото, що супроводжуватиме Вас у Ваших подорожах найближчі 10 років – візьміть косметичку або попросіть когось посидіти в черзі, поки Ви спатимете.

Але якщо Ви готові сплатити більше і простояти в черзі менше, то у Вас є наступні опції:

Можна звернутись в ЦОГ, що на проспекті Шевченка. Там чергу займають з шостої-сьомої ранку, о 9-й Вам видадуть Ваш номер у черзі. Зазвичай чергу там закривають централізовано об 11-12 дня. Далі Ви записатись не зможете. Вартість там складатиме: 7 роб. днів — 1245 грн, 20 роб. днів — 990 грн.
Отже Ви переплатите 400 гривень, та Вам вдасться зекономити трохи часу і нервів.

У приватних конторах, які візьмуться оформити паспорт за той самий строк, Ви так само маєте займати чергу. Зазвичай  вона починається також о 6-й – 7-й ранку. Та тут Вам доведеться переплачувати за паспорт в залежності від терміну та контори від 600 до 2400 грн.

Вероніка Владимирова

 

 

This Post Has Been Viewed 1,325 Times

Комментарии

  1. Татьяна

    Очень ценная статья для тех, кто собирается этим заняться. Так что, большое спасибо автору за обзор всех вариантов. И пожелание всех благ. Да, к сожалению наткнулась в тексте на 3 орфографические ошибки (надеюсь, описки). Хорошо бы установить на сайте возможность для первого читателя отметить их для исправления автором.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *