Масовий психоз щодо безвізу набирає обертів і в Одесі: черги під міграційною службою з 12 ночі, бійки та ґвалт, порвані списки, нерви держслужбовців у позачерговій відпустці і т.д. І це все ще не поний список того, яким чином одесити намагаються вихопити свій щасливий квиток у Європу.

Відтоді як люди відчули, що розмови про безвіз перестають бути лише чутками, черги за біометричними паспортами зростали в геометричній прогресії. Сьогодні Україна отримала безвіз вже офіційно і схоже, що бажаючих здійснити подорож Європою стане ще більше.

Нагадаю, що для відвідин країн ЄС потрібен саме біометричний паспорт, а не звичайний загран.  Особливістю цього документа є спеціальна відмітка про чіп на обкладинці і першій сторінці.

Паспорти нового зразка: праворуч — біометричний, який дає право на безвізовий в’їзд.

Нещодавно в Одесі ввели спеціальний порядок оформлення біометричних паспортів – за допомогою електронної черги. Отже, якщо Ви прописані в Одесі і Вам ліньки стояти у живій черзі, потрібно зайти на сайт міграційної служби України і стати у електронну чергу по місцю проживання. Те саме і для жителів області. Та мінус усього цього, що станом на 17 травня Ви можете зайняти електронну чергу через термінал по Приморському району м.Одеси починаючи з 15 липня, а по області – з 19 червня.

Але оскільки такий варіант підходить не усім одеситам, то деякі намагаються обійти електронну чергу. Зробити це можна декількома шляхами: вистояти живу чергу в відділі міграційної служби на Преображенській, 44, звернутись в Центр обслуговування громадян на проспекті Шевченка, 4А або ж піти до приватних структур і оформити паспорт там.

Вигода оформлення паспорта на Преображенській для одеситів полягає в тому, що там можна оформити документ швидше за рахунок живої черги та сплатити лише офіційне державне мито і комісію банку, що виходить значно дешевше ніж у приватних фірмах.

Так, якщо Ви будете оформлювати паспорт на Преображенській (або в інших відділеннях по місцю проживання в порядку електронної черги), то паспорт впродовж 20 робочих днів обійдеться Вам в 575 грн, а в терміновому порядку за 7 робочих днів – за 825 грн.

І от декілька порад для тих, хто таки вирішив оформлювати паспорт подешевше на Преображенській:

  • Займайте чергу з 12-ї ночі, щоб бути у першій десятці людей. Година пік під дверима міграційної служби – з четвертої до шостої ранку. Якщо Ви прийдете о 6-й то будете вже 40-вим, а то й далі у списку. Це суттєво унеможливлює ваші шанси потрапити на оформлення паспорта в цей день.
  • Якщо Ви готуєтесь бути у першій п’ятірці, то прийдіть оплатити мито за день до подачі документів. Це прискорить чергу.
  • Не залишайте список без нагляду, його можуть викинути і написати новий. Для надійності  сфотографуйте його.
  • Не гайте час дарма, чекаючи своєї черги, якщо Ви далі ніж №40 у списку. Бабця на вході попереджає усіх, що пройдуть перші 35. Ще 5 можуть не прийти, тому якщо Ви 39-й, то шанси хоч і малі, та є.
  • Беріть з собою каремат, ковдру та гарячий чай, щоб не застудитись. А також не збудьте навушники, щоб за разом з біометричним паспортом не отримати квиток до невропатолога від тих розмов, що точаться у коридорі.
  • Якщо Ви непокоєтесь про свій вигляд на фото, що супроводжуватиме Вас у Ваших подорожах найближчі 10 років – візьміть косметичку або попросіть когось посидіти в черзі, поки Ви спатимете.

Але якщо Ви готові сплатити більше і простояти в черзі менше, то у Вас є наступні опції:

Можна звернутись в ЦОГ, що на проспекті Шевченка. Там чергу займають з шостої-сьомої ранку, о 9-й Вам видадуть Ваш номер у черзі. Зазвичай чергу там закривають централізовано об 11-12 дня. Далі Ви записатись не зможете. Вартість там складатиме: 7 роб. днів — 1245 грн, 20 роб. днів — 990 грн.
Отже Ви переплатите 400 гривень, та Вам вдасться зекономити трохи часу і нервів.

У приватних конторах, які візьмуться оформити паспорт за той самий строк, Ви так само маєте займати чергу. Зазвичай  вона починається також о 6-й – 7-й ранку. Та тут Вам доведеться переплачувати за паспорт в залежності від терміну та контори від 600 до 2400 грн.

Вероніка Владимирова

 

 

This Post Has Been Viewed 1,341 Times