Україна — ще рай: як живуть найбідніші люди планети (фото)

Уявіть, що всі люди – від найбідніших до найбагатших живуть на одній вулиці усього в семи будинках. Кожний будинок та його начиння – відображення матеріального статку господарів. Перший будинок зліва представляє найбідніших людей планети, останній, тобто перший справа – найбагатших. В якому б з будинків, на Вашу думку, жили б Ви?

Таке неординарне питання поставила перед шведськими студентами Anna Rosling Rönnlund, засновниця проекту Dollar Street (дослівно з англійської – вулиця долара). Студенти «поселили» себе посередині – тобто в 4-й будинок. Та після того, як Анна показала їм фото зі свого проекту, вони зрозуміли, що насправді знаходяться серед найбагатших жителів світу.

Проект, за словами Анни покликаний показати людям з усього світу реальне життя іншої частини планети, про яке ми не часто задумуємось:

This has to change. We want to show how people really live. It seemed natural to use photos as data so people can see for themselves what life looks like on different income levels. Dollar Street lets you visit many, many homes all over the world. Without travelling

Проект надає унікальну можливість побачити життя різних людей з усієї планети в залежності від рівня їх доходу. Над проектом працювала команда фотографів, що відзняли 264 житлових приміщення в 50 країнах. В кожному будинку фотографи знімали до 135 об’єктів побуту – від зубної щітки до ліжка. Потім ці фото класифікували в залежності від групи об’єктів та зрештою помістили на сайт, на якому кожен охочий може переглянути здобутки команди ентузіастів з фундації Gapminder.

Як визначали рівень доходу сім’ї?

Засновник проекту зазначають, що при визначенні рівня доходу, звертали увагу скоріше на рівень споживання сім’ї, аніж на зарплату. Тобто, якщо сім’я вирощує овочі, які сама ж і споживає, то їх вартість включалась в рівень доходу.

«Доларів на місяць» — базова характеристика, за якою сім’ї ранжувались, вираховувалась як споживання (в доларах) на кожного дорослого в місяць. Таке рішення обумовлено тим, що діти споживають менше за дорослих. Наприкінці рівень споживання вимірювався в доларах США, скоригованих на паритет купівельної спроможності. Іноді такий показник було складно визначити зі слів сім’ї.

Наведемо деякі фото з проету

 Так виглядають найбідніші будинки в світі, дохід сімей яких не перевищує 29 доларів на місяць.

Це іграшки цих же, найбідніших сімей, які взяли участь у проекті.

Для порівняння, ми взяли іграшки найбагатших дітей з проекту. Цікаво, що тут представлена сім’я з України, дохід якої майже 11 тис.дол. на місяць. Чи іграшки Вашої дитини суттєво відрізняються від іграшок найбагатших людей? Чи більше вони відрізняються від іграшок найбідніших?

Також для порівняння ми взяли руки найбідніших людей, тобто чий дохід менше ніж 30 доларів. А також руки людей, які заробляють близько 100 доларів, 500 доларів і найбагатших людей з проекту.

Цілком по-різному виглядають туалети бідних людей, та людей з доходом вище 700 доларів.

На сайті проекту вказано, що будь-хто може брати фото проекту і використовувати за бажанням, оскільки проект має на меті інформування якомога найбільшої кількості людей щодо різниці в житті в залежності від рівня доходу. До речі, проект не закритий  та заохочує людей приймати в ньому участь – надсилаючи фото з будинків своєї країни. Тож, Ви можете приєднатись до проекту.

Владимирова Вероніка

This Post Has Been Viewed 758 Times

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *