Киянам на замітку: неповторні місця Південної столиці (фото)

Мандрівники відрізняються від туристів тим, що подорожуючи, прагнуть побачити не усім відомі пам’ятки, а особливі місцини, які цінують місцеві жителі. І от, якщо в туристичний сезон в Одесі можна побачити натовпи людей біля Оперного театру, на Дерибасівській чи поряд з Лаокооном, то на таких колоритних локаціях як Кірха або дворик на Качинського 5 туристів майже не надибаєш. Саме тому ми вирішили скласти список особливих для одеситів місць у рідному місті, які зацікавлять справжнього мандрівника.

Кірха

Кірха, або лютеранський собор святого Павла – визначна архітектурна пам’ятка Одеси. За майже 200 років вигляд собору св.Павла суттєво змінився. У радянські часи його перетворили на спортзал, а з 1976 року, після пожежі, споруда являла собою руїни у центрі міста, які перетворилися на сортир. Але у 2010 році за підтримки лютеранської общини Німеччини собор було відреставровано згідно з проектом 1893 року.

Кірха побудована у неоготичному стилі. За її територією уважно стежать і прибирають, що особливо важливо для Одеси. У Кірсі стоїть орган і по неділям, зазвичай о 18.00, проходять безкоштовні концерти. А ще там просто неймовірно затишний дворик, в якому завжди можна відпочити.

Адреса: Новосельського 68
GPS-координати: 46.483090, 30.724272

Панорамний вид Одеси

Якщо ви любите насолоджуватись панорамами міста  і залюбки залізли б на дах якогось будинку, то це місце саме для Вас. Сюди можна потрапити без ризику для життя (хіба що вас відлупцює сувора бабця, що мешкає на 16-му поверсі). З цього будинку видно увесь центр, порт, море. А ще там мандрівники залишають записи, та ми, як одесити не схвалюємо псування хоч якоїсь часточки нашого міста. Парадна на домофоні, тому Вам потрібно буде зачекати, щоб хтось зайшов або вийшов. Будьте милі з мешканцями парадної та її пухнастими квартирантами.

Адреса: Новосельського 46а
GPS-координати: 46.486488, 30.720817

Деволанівський узвіз

Місцина що приваблює фотографів, неформальну молодь, хіпстерів, повій із клієнтами і просто безхатченків. Все в цьому місці пахне вологою та свіжою фарбою, оскільки графіті там змінюються майже щомісяця. Це гарна локація для фотосесій та лазіння по відкритим заброшкам (якщо вас не відлякує запах сечі).

Адреса: Деволанівський узвіз 11
GPS-координати: 46.481886, 30.746058

Аналог Потьомкінських сходів

Сходи, що з’єднують Воронцовський провулок та виходять до порту на Військовий узвіз. Вони поєднують центр міста та промислову зону поблизу порту. Вдовж сходів усюди укріплення з черепашника, що місцями вицвів, десь позеленів, а десь і обвалився. А внизу сходів розташований закинутий фонтанчик. Дуже миловидна місцина.

Адреса: двір за адресою Воронцовський провулок, 2
GPS-координати: 46.489735, 30.738011

Колишній будинок розпусти

«Двір Ірода», «Бордель», «Одеський дворик» — це все назви двору, що розташований зовсім поруч з пам’ятником де Рібасу. Двір знаменитий тим, що в дореволюційні часи тут був бордель, через що квартири тут маленькі, однокімнатні і подекуди без усіх зручностей цивілізації. Ходять легенди, що у часи борделю, повії, що не мали надійних контрацептивів, часто робили аборти. А  залишки плоду скидали у дворовий колодязь. І коли наставала весіння наводь і вода підіймалась, усе, що було в колодязі ставало видимим усім мешканцям і відвідувачам двору.

Але зараз в цьому дворі мешкають люди похилого віку і багацько котів. Цікавинкою двору є те, що він ніби ступінчатий: три поверхи видно з вул. Л. Качинського і 4 поверхи з Польського узвозу. А ще звідти видно порт.

Адреса: вул. Л. Качинського 5
GPS-координати: 46.482853, 30.744917

Двір жахіть

Двір на Кооблевській напевно, один з найоригінальніших у нашому місті. Окрім вишуканої архітектури, чудових парадних та привітних сусідів там, буквально за рогом на Вас очікує моторошний закуток. В цьому закутку таємничий господар зібрав «Дитячий садочок» зі старих  іграшок. Особливо йому не сподобався Хрюша, по його голова надіта на палю. Це виглядає особливо ефектно.

Окрім того, півроку назад у цьому дворі обвалився балкон і забрав життя літньої жінки, яка вийшла полити квіти.

Адреса: вул. Коблевська, 40
GPS-координати: 46.483845, 30.728450

Двір з колонадою

В двох хвилинах від Дерібасівської розташований дуже атмосферний двір, що дихає старовинною, аристократичною красою Одеси. Там стоять два столи, на яких можна перекусити чи випити чаю з термоса. На вхідних дверях – кодовий замок, тож доведеться почекати і чемно поросити мешканців будинку відчинити браму.

Адреса: вул. Садова 16
GPS-координати: 46.485125, 30.729681

Погруддя Людвіка Лазаря Заменгофа

творця мови есперанто

Єдиний  в Україні пам’ятник видатному творцю універсальної штучної мови Есперанто. Цей пам’ятник, так і не доїхавши до свого замовника у Польщу, залишився в Одесі, з його творцем – скульптором Миколаєм Блажковим. Шоб не попастись КДБістам (оскільки есперанто-рух був поза законом), митець казав усім, що це бюст його батька. Так до 2008 року цей пам’ятник пролежав усіма забутий у дворі скульптора, після чого був реставрований.

Адреса: вул. Дерибасівська 3
GPS-координати: 46.483341, 30.744234

Дуже одеський дворик

Класичний одеський двір позаминулогго століття (а таких небагато лишилося), він цікавий тим, що об’єднує дві вулиці. Окрім того, в ньому живуть дуже неординарні господарі, оскільки стіни там розмальовані буквально в несумісні кольори. Також там є графіті і крісла, в яких з задоволенням знайдуть відпочинок  Ваші витоптані ноги.

Адреса: вул. Ушинського 13
GPS-координати: 46.485192, 30.721197

Місця для поціновувачів одеськго калориту

Зелений театр

Зелений театр — місце інтелектуального гедонізму. Тут часто виступають різноманітні гурти, приїздять письменники і письменниці, показують фільми та вистави, проводять фестивалі. Театр працює в теплу пору року. Ось саме зараз його готують до відкриття, що відбудеться наприкінці квітня.

Адреса: справа від головної алеї парка Шевченко
GPS-координати: 46.47855, 30.75123

Барахолка

Якщо Ви чули щось про Привоз, побували там, але все-таки не увібрали в себе увесь одеський колорит, то Вам просто необхідно потрапити на барахолку. Тут чого тільки не зустрінеш: АК, старі і не дуже капці, книги, друкарські машинки, чохли для телефонів, кроликів-фландерів і т.д. Тут саме те місце, щоб поторгуватись та знайти саме те, що Вам потрібно, але про що Ви ніколи не думали!

Адреса: починаючи з вул. Ак. Ясиновського до Старокінного ринку
GPS-координати: 46.4783, 30.71723

 

Місця для не_тривіальних фоток

1

Тут Ви знайдете чудові двері бірюзово-небесного кольору з шикарним оздобленням. Це одні зі старовинних дверей, що після 10-го фарбування все-таки нормально виглядають. Ідеальне місце для ванільного фото.

Адреса: вул. Дворянська 30
GPS-координати: 46.483677, 30.724984

2

Це місце також подарує Вам багацько лайків в Інстраграммі, оскільки його видовжена стіна, що нагадує щось між епохою просвітництва та початку індустріалізації, є ідеальним місцем для фото.

Адреса: Між Новосельського 66 і 64

GPS-координати: 46.483991, 30.723106

Для більшої зручності ми створили google-карту у відкритому доступі з усіма позначеними місцями і маршрутом.

Сповнюючих Вам мандрівок!)

Вероніка Владимирова

This Post Has Been Viewed 646 Times

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *